Aroma Marketing – rozwiązania zapachowe dla biznesu

Artykuły - blog ScentCare

Strona główna » Blog » Kampania outdoorowa Capgemini

Kampania outdoorowa Capgemini

Kampania outdoorowa, to niesamowite wyzwanie. Jak nasze rozwiązania radzą sobie w tym zakresie? Ostatnio mieliśmy okazję po raz kolejny brać udział w akcji marketingowej wymagającej niestandardowego podejścia…

W ostatnich tygodniach media społecznościowe oszalały na punkcie tagu #poczujmiete, która jest ściśle związana z działaniami agencji MJCC, która specjalizuje się w branży employer brandingu. Orzeźwiająca mięta była serwowana w postaci krzaczków, miętowych napojów, no i oczywiście miętówek! Co jednak zrobić z materiałami drukowanymi?

 

outdoor capgemini aromamarketing 600x450Tu wkroczyliśmy my z naszą technologią aromatyzacji przystanków. Dzięki naszym autorskim rozwiązaniom plakaty na przystankach również roztaczały przyjemny zapach mięty!

Nasze doświadczenie pozwoliło nam zaproponować rozwiązania sprawdzone w ubiegłych latach w podobnych kampaniach na przykład na rzecz rogali świętomarcińskich oraz portalu aukcyjnego Allegro.

Niesamowity odzew na łamach portali społecznościowych udowadnia, że warto inwestować w niestandardowe formy kreowania wizerunku marki. Pokazuje również czarno na białym, że standardowe formy marketingu przestają wystarczać. Po raz kolejny odzwierciedlenie w praktyce znajduje myśl: “Wyróżnij się albo zgiń!” Czy – Szanowny Czytelniku – wcześniej słyszałeś o firmie Capgemini? Jak myślisz, ile warta jest ogólnokrajowa kampania reklamowa budująca rozpoznawalność marki? Szum medialny towarzyszący tej akcji jest niezwykle wartościowy. Wyobraź sobie zatem, że o Twojej marce zaczyna być podobnie głośno tylko dlatego, że postanowiłeś wykonać niestandardową akcję marketingową opartą na zapachu. Ile byłoby to dla Ciebie warte?

Kampania outdoorowa ma to do siebie, że można ją wykonać standardowo (ulotki, plakaty, billboardy, oklejone samochody) lub niekonwencjonalnie (pachnące ulotki, pachnące plakaty, pachnące billboardy, pachnące samochody … etc.). Jeśli zatem planujesz taką kampanię zastanów się, czy nie warto byłoby stosunkowo niewielkim kosztem poszerzyć jej zakresu o dodatkowy zmysł, którym możesz dotrzeć do Klienta – zapach!

Ogromnie cieszy nas fakt, że świadomość odnośnie marketingu zapachowego stale rośnie i agencje marketingowe zaczynają go coraz częściej wykorzystywać w kreowaniu wizerunku firmy.

Dodatkowe odnośniki:

Warto przeczytać: