Aroma Marketing – rozwiązania zapachowe dla biznesu

Artykuły - blog ScentCare

Strona główna » Blog » Nowy projekt edukacyjny – „Wszyscy jesteśmy węchowcami”

Nowy projekt edukacyjny – “Wszyscy jesteśmy węchowcami”

Rusza nowy projekt edukacyjny – „Wszyscy jesteśmy węchowcami”

Zmysł węchu to nasz najbardziej pierwotny zmysł. Wykształca się jako pierwszy w życiu płodowym-w obrębie mózgu zwanym mózgiem gadzim. Mimo tego, że płód odczuwa już w łonie matki, nasza “węchowosć” jest zupełnie pomijana w późniejszym rozwoju.

Mimo tego, że jest to nasz najczulszy i najbardziej emocjonalny zmysł, nie uczymy się go używać tak jak innych zmysłów. Uczymy się dźwięków, kolorów, poznajemy faktury materiałów, pielęgnujemy zdolności manualne, ale nie uczymy się zapachów. Dlaczego? One towarzyszą nam przez całe nasze życie przez 24h na dobę!

Już 13 września 2016 firma ScentCare jako pierwsza w Polsce rozpoczyna pilotażowy projekt edukacyjny „Wszyscy jesteśmy węchowcami” skierowany do wybranych losowo szkół w województwie dolnośląskim. Chcemy pomóc rozszerzyć dzieciom postrzeganie świata poprzez tak sensoryczne i piękne dzieła natury jakimi są zapachy. Być może z czasem uda się dzięki temu wywąchać jakiegoś znanego w przyszłości perfumiarza? Rusza zapachowa lokomotywa ? A wraz z nią rusza konkurs, ale o tym na razie…………………

 

pociag

 

1

 

Warto przeczytać: