Aroma Marketing – rozwiązania zapachowe dla biznesu

Artykuły - blog ScentCare

Strona główna » Blog » Witam pachnąco z nutką naukowej bryzy…

Witam pachnąco z nutką naukowej bryzy…

Czy zastanawialiście się jak bardzo aromamarketing oddziałuje na zadowolenie klienta podczas dokonywania przez niego zakupów?

Instytut badawczy Millward Brown wspólnie z jedna z firm, działających w branży aromamarketingu w Polsce, przeprowadził badania dotyczące wpływu narzędzi marketingu sensorycznego na zachowanie konsumentów.

I co się okazało?

34% osób, przebadanych w jednej z ogólnopolskich sieci usługowych oceniło swój nastrój jako bardzo dobry po wizycie w zaromatyzowanym pomieszczeniu. Uznali, że komfort zakupów zwiększył się. Zdecydowanie preferują dokonywanie zakupów przez dłuższy czas w miejscu, w którym pachnie.

Ludzkie zmysły wywołują 80% naszych reakcji, a rolą mózgu jest jedynie próba przeprowadzenia analizy dostarczonych informacji. Badanie wykazało także, że stosowanie aromamarketingu wpływa pozytywnie na postrzeganie punktu usługowego. Niezwykle interesujący okazał się fakt, że przebadani klienci potwierdzili wydanie większej ilości pieniędzy niż planowali.

Jaki jest wniosek?

Jeśli chcielibyście, aby więcej klientów odwiedzało Wasze punkty usługowe… Jeżeli Waszym marzeniem jest, aby klienci czuli się w Waszym otoczeniu wyjątkowo, chętnie do Was wracali i byli skłonni wydać więcej pieniędzy na Wasze produkty niż do tej pory… A może sami chcielibyście poczuć się w pracy bardziej komfortowo?

Brzmi znajomo? Zapraszamy do współpracy!! Złapiemy Twojego klienta za nos 🙂

*Badanie zrealizowane z inicjatywy IMS przeprowadzono metodą CAPI z wykorzystaniem tabletów na 4526 losowo wybranych osobach.

Warto przeczytać: