Aroma Marketing – rozwiązania zapachowe dla biznesu

Artykuły - blog ScentCare

Strona główna » Blog » Zapach jako sprzymierzeniec pracy

Zapach jako sprzymierzeniec pracy

Poznaliście już kilka pozytywnych aspektów stosowania aromamarketingu w miejscu pracy, ale czy wiedzieliście, że badanie z 2014r. przeprowadzone przez Instytut Psychologii wykazało, iż:

PO ROZPYLENIU KOMPOZYCJI CYTRUSOWEJ W PRZESTRZENI BIUROWEJ, LICZBA POMYŁEK PRZY PRACY SPADA AŻ O 52%!!Doskonałym przykładem na poparcie tego faktu jest Toyota, która ogłosiła, że po użyciu zapachu cytrusów na linii montażowej liczna usterek, spowodowana przez błędy pracowników, zmalała aż o 30%

Za pomocą aromatycznej woni możemy poprawić efektywność swojej pracy, zrelaksować się oraz sprawić, że będziemy w bardzo dobrym humorze. Pomocny może okazać się zapach cytrynowy, który korzystnie wpływa na koncentrację. Jeśli chcemy poczuć się zrelaksowani i odprężeni – warto się sięgnąć po zapach lawendy. Przy problemach z pamięcią i trudnościami w skupieniu uwagi – niezastąpiona okaże się mięta pieprzowa.

Zapach pomaga w stworzeniu przyjemnej atmosfery nie tylko w biurach, ale i placówkach zdrowia, gabinetach SPA, hotelach, salonach samochodowych czy galeriach handlowych.

Na jaki zapach mam dzisiaj ochotę? Hmmm… Weekend zbliża się wielkimi krokami, więc cudownie było ukoić skołatane nerwy. Wybieram Refreshing Lavender z linii ScentCare…

A Ty jaki zapach dziś wybierasz? 😉

Lawendowego dnia!!

Warto przeczytać: